Co je mušelín? A jak se starat o pleny z mušelínu?

Muselinove pleny od HippoMarket.cz

Když se řekne mušelín, mnoha zkušeným maminkám se okamžitě vybaví jeho neskutečná jemnost. Kdo má s touhle tkaninou zkušenost, ten okamžitě potvrdí, že je to opravdu velmi příjemný, jemně tkaný prodyšný materiál ideální pro citlivou pokožku těch nejmenších a nejzranitelnějších drobečků.

Znáte mušelín?

Mušelín je čistá, prodyšná a opravdu velmi jemná tkanina získávaná ze zkroucených přírodních vláken, která tkanině zajišťuje dostatečnou pevnost. Otevřená vazba tkaní dává vzniknout mezi vlákny maličkým mezerám, které látce umožňují dýchat – díky tomu dokonale propouští vzduch.

Mušelín je původem ze Středního východu – dnešního Egypta. Jeho historie sahá až do dalekého středověku.

Pro miminka je to ta nejlepší volba

Milující rodiče chtějí pro své dětičky skutečně to nejlepší. Jejich pokožka je velmi citlivá a zaslouží si dotek těch nejjemnějších a nejpříjemnějších materiálů – a tím mušelín rozhodně je. Zajímá vás, proč jsou mušelínové bavlněné pleny tou nejlepší volbou i pro vaše miminko?

  • 100% přírodní materiál z kvalitní bavlny šetrné k pokožce
  • prodyšná tkanina, která dokonale dýchá
  • výborně saje vlhkost
  • odolný materiál vhodný i pro časté praní
  • velmi lehká mušelínová plena je sice lehká jako peříčko, ale přesto stále neprůhledná

Mušelín tak heboučký, jemný, dokonale prodyšný a příjemný na dotek, jako by snad byl vyvinut právě pro nejzranitelnější dušičky, kterými jsou malá miminka a batolata.

Jak se správně starat o pleny z mušelínu?

O mušelínové pleny je mezi maminkami stále větší zájem. Mohou za to nenahraditelné výhody materiálu, ale také krásné vzory, které jsou skutečnou pastvou pro oko. Měli byste vědět, že mušelín je postupem času stále lepším a lepším – čím více ho budete používat a prát, tím jemnější a příjemnější na dotek bude.

Mušelínové plenky doporučujeme prát v ruce ve studené vodě. Pokud je nechcete prát ručně, můžete je hodit do pračky a spustit jemné praní maximálně na 40 °C. Pleny z mušelínu nesušte v sušičce ani se ho nesnažte bělit. Můžete je žehlit – opět ale na nižší stupeň.

Ach ten výběr!

Jakmile uvidíte neodolatelné vzory, kterými se bavlněné pleny z mušelínu hrdě chlubí, zaručeně jim nebudete moci odolat. Někoho více nadchnou jednoduché tradiční barvy, jiného zase potěší výrazné vzory. Mušelínové pleny můžete vybírat i s ohledem na roční období, kdy se lze přizpůsobit jejich vzorem.

Mušelínové plenky jsou tou nejlepší volbou pro miminko a díky vzorům také lákavým doplňkem pro maminky. Spojuje v sobě to nejlepší – vysokou kvalitu materiálu a nádherné vzory a barvy.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *